דף הבית

מה זה רייקי

טיפול אישי

סדנאות ופעילויות

טיפולים משלימים

הרצאות היכרות

מה כותבים

הצ'אקרות

צור קשר

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                              רייקי ברוסית

Description: Description: Description: 1A

Description: Description: Description: name

 

Description: Description: Description: num

 

 

תרגום כתבה במגזין בשפה הרוסית "שארם", יולי 2005

רייקי זה חיים

 

מצבים קריטיים וטראומות אשר משפעים על כל אחד מאיתנו משאירים סימנים כן על גופו וכן על נשמתו של אדם ומכריחים אותנו לשנות את השקפת עולמנו וצורת התנהלות היומיומית שלנו - אומרת פאני פרעם מטפלת רב תחומים בתחום הרפואה האלטרנטיבית. פאני בת 57 נשואה ואם ל 2 ילדים. בעבר פאני עברה טלטלות לא קלות במובן הבריאותי  וכתוצאה מכך חייה השתנו מקצה לקצה. פאני פרשה מתחום האופנה בו הייתה לא מעט שנים והתחילה לעסוק  ברפואה אלטרנטיבית על מנת לעזור לאנשים להתגבר על בעיות פיזיות ונפשיות , לשנות צורת מחשבות ואופן חייהם. ברעם למדה כמה מתודיקות דרכם ניתן לטפל וביניהם רייקי ופסיכותרפיה הוליסטית , בשיטות אלה ניתן לטפל בבעיות פיסיות, נפשיות ומנטליות. במשך 11 שנה פאני מטפלת ועוזרת לאנשים לטפל בבעיות שונות כמו להתפטר מפוביות, פחדים, מחלות. לכל בעיה אומרת פאני יש פתרון, ודרך פתרון אנו נוכל לשנות את חיינו לתמיד, אם אנו לא משנים כלום זה אומר שדיכאון ודפרסיה לא רחוקה מאיתנו ואנו מתחילים להסתגר בתוך עצמנו והחיים שלנו הופכים לנטל וסבל.

 

בגיל 45 פאני חלתה, גילוי סרטן מזן נדיר מאוד, אחרי שנסע לפריז ולאחר התייעצות עם פרופסור מהתחום הודיעו לפאני שעליה לעבור ניתוח באופן דחוף בקרוב מאוד וגם לאחר מכן הסיכויים שלה לשרוד היו 50 אחוז. תגובתה של פאני הדהימה את הקרובים שלה, "אני לא פחדתי" הסבירה פאני. הייתי רציונאלית מאוד והבנתי שקודם כל עליי לעבור את הניתוח כמה שיותר מהר, לסמוך על הרופאים ולצפות  להצלחה. לא הרשתי  לפחד לכבוש אותי באותה תקופה, רק לאחר שהתעוררתי בבית חולים וראיתי שכל הראש לי חבוש  בתחבושות לבנות, הבנתי מה אני עוברת. אחרי כמה ימים בבית חולים עמדתי לרדת במדרגות  ופשוט לא הצלחתי לתת למוח שלי פקודה לעשות צעד , כמו ילד שרק לומד ללכת ,באותו שניה תקף אותי התקף חרדה . פחדתי שסרטן כבר השפיע על המוח שלי ושאין דרך חזרה . לשמחתי לאחר בדיקות רבות התגלה שהניתוח הצליח וסרטן לא חוזר. שרדתי ועברתי את כל מה שנדרש ממני אך הצד שמאלי שלי נפגע מאוד ונשאר משותק. לא יכולתי לא לשתות ולא לאכול בלי עזרה , הפכת להיות נכה. פאני נשארה בפריז כמה חודשים וכל התקופה הזאת הפחד הנוראי תקף אותה על איך היא הולכת להמשיך כך.

מעבר חד בין אישה מצליחה , עסוקה ועצמאית בין רגע היא הפכה לאישה נכה שלא יכולה להסתדר בכוחות עצמה בחיי היום יום.

 

"לא היה לי שיער, הייתי רזה ולא יכולתי להסתדר לבד וכל זה ממש לא הסתדר עם האופי שלי ועם החינוך שקיבלתי, אני זאת שעוזרת בדרך כלל לקרוביי וחבריי" אומרת פאני.

כשחזרה לארץ התחילה פאני בסדרת טיפולי שיקום אך השיפור לא מיהר להגיע. " שם נשברתי  נכנסתי לדפרסיה קשה לא יכולתי ראות אף אחד ובכלל לא רציתי לחיות " אומרת פאני בהתרגשות.

 

"אדם שטובע נתפס אפילו בקשית"

 

בפתגם הזה פאני נזכרת כאשר חברה טובה ממליצה טיפול ברייקי. פאני לא בדיוק האמינה בכל השיטות האלטרנטיביות למיניהם מחליטה בכל זאת לנסות , איך אומרים .. " מה כבר יכולה להיות". לאחר חודשיים של טיפולי רייקי פאני מרגישה שהיא מוכנה להילחם ולחזור לחיים . "רייקי החזיר לי את הכוחות הנפשיים , נתן לי כוח, אפשרות להתמודד עם בעיה ולא רק במובן הפיזי אלה גם נפשי " אומרת פאני ברעם . רייקי הציל לי את החיים שלי!

 

דרך הרייקי פאני גילתה שעליה לעזוב את עולם האופנה בו יש הרבה עיוות ושהתחום הזה עוסק בעיקר בחיצוניות ופחות בפנימיות שלנו ובנפש.

 

איך החיים שלך היו נראים לפני שחלית?

 

הייתי מאוד מרוצה מהחיים, רוב הזמן התעסקתי באנשים אחרים וכמעט אף לא הקדשתי זמן להתפתחות הרוחנית שלי, פשוט לא ראיתי בזה צורך. אני נולדתי בפריז והוריי שעברו אסון ורצו בשבילי מקצוע מכובד שיפרנס אותי בכבוד ושאוכל להרשות לעצמי לחיות טוב. הוריי אף פעם לא דיברו על כאב פיזי , אף פעם לא התלוננו, לא היה נהוג אז לדבר על כאב, תסכול , רגשות שליליות או כל דבר אחר שדיבר על נפש אדם. לכן לא בדיוק הבנתי למה אני חיה ככה , פשוט עשיתי את מה שהוריי רצו שאעשה עם דגש על פרקטיות בלי לחשוב על הנפש שלי. להורי היה חדר בתוך הבית שלנו בו תפרו בגדים אופנתיים, לא היינו עשירים אבל תמיד דאגו שאהיה לבושה יפה ואראה טוב שלא יגידו שאני " יהודיה מלוכלכת" ,כפי שאתם יודעים צרפת הוא מקום עם הרבה אנטישמיות.

 

בתור ילדה הצטרפתי לזרם ציוני בצרפת שם הסבירו לנו שהמקום האמיתי שלנו הוא בארץ ישראל בקיבוץ. ביקרתי כמה פעמים בישראלי עם הוריי ובגיל 18 עליתי לארץ  עם חברה טובה ושנה גרתי בקיבוץ חניתה. לא התחברי לאופן התנהלות בקיבוץ וחזרתי לפריז אך לאחר שנתיים חזרתי לישראל ולתמיד.

עבדתי בתור מזכירה אבל נמשכתי ליופי ואסתטיקה והתחלתי להתעסק בקוסמטיקה טבעית. בגיל 24 חזרתי לעולם האופנה שהיה מוכר לי מילדות. בארץ באותה תקופה לא היו בגדים יפים ואני הבאתי בדים מפריז ופתחתי חנות בוטיק לבגדים יוקרתיים לא רחוק משוק הכרמל בתל אביב. תפרתי בגדים אפנתיים ומכרתי אותם בזול , עם הזמן הפכתי מעצבת של קמפיינים יוקרתיים בארץ . עבודה שלי סיפקה אותי באותה תקופה , היה לי חשוב להלביש נשים ולשמח אותם בכך. במילה אחת, חיי היו מושלמים עד שהגיע המחלה.

 

איזה תובנות קיבלת אחרי שלמדת קורס רייקי?

 

השיטה הזאת בעצם עזרה לי להבין מי אני באמת ומה הוא היעוד שלי בחיים. בזכות רייקי חזרתי לעצמי ורייקי הצליח לרפא אותי ומשם הבנתי שעליי לחשוף לכמה שיותר אנשים מה זה רייקי והחלטתי ללמד . כמו שרייקי הציל אותי, באותה מידה זה יכול לעזור להמון אנשים בכל התחומים. למדתי רייקי בכל השיטות ואצל הרבה מורים , היום אני מאסטר רייקי להרבה שיטות . לפני כמה שנים פתחתי מרכז לרייקי אצלי בבית ברמת השרון ואפשר להגיד שהגשמתי חלום גדול. בדיעבד אני מודה לכל מה קרה לי בחיים וגם למחלה , המקרה הזה וכל מה שעברתי בעצם הביא אותי ליעוד האמיתי שלי  והחיים שלי הרבה יותר משמעותיים ושמחים.

 

אז מה זה רייקי ומה הייחודיות של רייקי?

 

רייקי - זו אנרגיה אוניברסאלית . היא קיימת בכל אחד מאיתנו. העברת אנרגיית רייקי מתבצעת דרך כפות הידיים . שיטה נוצרה לפני אלפי שנים בטיבט  ונחשפה שוב  במאה ה - 19  על ידי רופא יפני דר" מיקאו אוסוי . הוא פיתח שיטות מיוחדות בהן משתמשים היום בכל  העולם. רייקי לפני הכול זה פילוסופיה , דרך חיים כאשר המטרה היא ללמד אנשים לחיות בלי פחד , לכבד את השני , לכבד את הטבע ולהיות אסיר תודה על כל מה שיש לנו.

הרבה מאוד אנשים מרגישים לא מאושרים כי הם בכלל לא מעריכים את ההישגים שלהם , את האהבה שהם מקבלים מהסובבים אותם , שוכחים לשמוח גם בשביל דברים קטנים ולהודות על מה שיש להם. רייקי מלמד לראות את הצד הטוב והמאושר של החיים .

 

למדת שיטות ריפוי נוספות?

 

רייקי נותן מענה להרבה בעיות אך יש אנשים שזה פחות מתאים להם כי הם פחות מתחברים למגע, לכן החלטתי ללמוד עוד שיטות דרכם אוכל לעזור לאנשים. למדתי תרפיה דרך אומנות והיום אני פעם בשבוע מלמדת אנשים מדיטציה והילינג ועוזרת להם להשתקם במובן הפיזי. בנוסף למדתי גם פסיכותרפיה הוליסטית , שיטה זו  רואה אדם כמורכב מגוף ונפש, הטיפול מבוסס על עבודה מודע.

 

הרבה פעמים אנשים חושבים שהם יכשלו עוד לפני שהם מנסים.  למשל האמנתי שלעולם לא אוכל להשתמש במחשב , במילים אחרות עשיתי הכול בשביל שלא אצליח.  יום אחד החלטתי לנסות ולקחתי כמה שיעורי מחשב בסיסיים וכמובן שהצלחתי. אחרי התגברתי על הפחד מול מחשב הכול הסתדר בכמה שיעורים והיום אני מתכתבת במייל עם ילדיי שגרים בחו"ל.

 

איך את מרגישה היום אחרי כל מה שעברת?

 

כל מה קרה לי שינה את חיי לגמרי ועשה אותי בן אדם אחר . למדתי להעריך את  החיים , להתייחס יותר טוב לזולת  ולעצמי קודם כל. היום אני מבינה שקיבלתי את החיים שלי בחזרה במתנה. בעזרת רייקי אני יכולה לעזור להרבה אנשים , לפני המחלה חשבתי שהחיים הם חומריים בלבד ואושר שלי היה תלוי באושר של ילדיי. היום אני יודעת  שאושר שלי מתחיל בי , ורק אם אני אוהבת את עצמי אוכל לאהוב באמת את הסובבים . אושר מגיע לכל אחד ואחד מאיתנו.

 

פאני ביקשה למסור בשמה לקוראים: אין צורך לחכות שהחיים יכו בכם בשביל להבין שאפשר לחיות אחרת ושמגיע לנו חיים טובים ומאושרים.

 

 

Description: Description: Description: P2A

Description: Description: Description: PA